Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Liceum Ogólnokształcące
Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Projekt edukacyjny.
PW, JZ

KUŹNIA MŁODYCH OBYWATELI

Od lutego 2014 roku w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny "Kuźnia Młodych Obywateli". Dziesięciu uczniów z naszej szkoły bierze udział w zajęciach warsztatowych, podczas których w sposób praktyczny dowiadują się czym jest demokracja lokalna i społeczeństwo obywatelskie, jak podejmować działalność obywatelską w gminie. W ramach zajęć przeprowadzili w szkole konkurs: "Mam talent". W najbliższym czasie zorganizują szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego, a w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi Głosują" będą uczestniczyć w szkolnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W maju wezmą udział w Młodzieżowej Sesji Rady Gminy. Na zakończenie projektu, w czerwcu, stu uczniów z powiatu nowosolskiego (w tym dziesięciu z naszej szkoły) wyjedzie do Warszawy na 2-dniową wycieczkę, w trakcie której zwiedzą Sejm Rzeczpospolitej . Realizacji projektu towarzyszą działania dodatkowe: obsługa fotograficzno-informatyczna oraz redakcja gazetki.

W projekcie Kuźnia Młodych Obywateli udział biorą: Karolina Bereś, Klaudia Domrzalska, Karolina Gleń, Anna Kubiak, Patrycja Lewicka, Miłosz Michalski, Łukasz Motowidło, Justyna Orłowska, Weronika Wenderska, Hubert Babski, Joanna Czaykowska.
Animatorem projektu w szkole jest Piotr Włodarczyk.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.kuzniaobywateli.pl oraz do polubienia strony na Facebooku: Kuźnia Młodych Obywateli.

Piotr Włodarczyk
Kuźnia Młodych Obywateli
PW, JZ

KUŹNIA W SEJMIE RP

5,6 czerwca, stu uczniów z powiatu nowosolskiego (w tym dziesięciu z naszej szkoły) wyjechało do Warszawy na 2-dniową wycieczkę, w trakcie której spotkaliśmy sie z posłem dr Waldemarem Sługockim i zwiedziliśmy Sejm Rzeczpospolitej.

Wizyta pozwolił nam poznać prace parlamentarzystów i zdobyć ciekawe informacje na temat historii Sejmu w Polsce. Noc spędziliśmy w hotelu, a kolejnego dnia zwiedziliśmy Wilanów i Stare Miasto.

Zespół Kuźnia Młodych Obywateli
Galeria
Copyright © 2006 - 2018 by Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
Autor: Jacek Ziemianek